Kolik stojí výbavička na dvojčata

Pokud máte také sepsáno, kolik stála dvojčátka Vás, podělte se s námi prosím, pište na dvojcata@volny.cz.

Lenka, Evička a Matýsek
Taky jsem si psala náklady a tak posílám, jak nás stála počáteční výbava.

Bára, Klárka a Ondrášek
Dobrý den,
jsem maminka ročních dvojčátek Klárky a Ondráška a vzhledem k faktu, že moje kolegyně rovněž čeká dvojčátka, ptala se mne, zda náhodou nemám představu, kolik taková dvojčátka v prvním roce života stojí.

Uznávám fakt, že tolik, kolik investujete a na kolik máte. Jsou dobře finančně zajištěné rodiny a mohou si dovolit nakoupit celou výbavičku novou, jsou rodiny, které na tom nejsou tak dobře a vše budou mít tzv.z druhé ruky. Myslím si, že v tomto ohledu bych se zařadila tak někde do středu.

Mnoho věcí jsme měli zakoupené na inzerát již po jedněch dvojčátkách, mnoho věcí (hlavně oblečení) zapůjčeno od příbuzných a známých a něco jsme zakoupili nové. Vzhledem k tomu, že se teprve učím zacházet s rodinným rozpočtem, zvykla jsem si skoro vše, co pořídíme do domácnosti zaznamenat. Proto mi to jednoho večera nedalo a sepsala jsem vše, co jsme si na broučínky pořídili. Sama jsem byla překvapena konečnou sumou…

Posílám vám tedy TABULKU, aby si "maminky-čekatelky" mohly udělat alespoň okrajovou představu, kolik pravděpodobně vydají. Sama si vzpomínám jaké jsem měla obavy, jak asi celou situaci zvládneme po finanční stránce několik týdnů po návštěvě gynekologa, který mi prozradil "dvojčecí tajemství". Je mi jasné, že ne vše, co jsme pořizovali my, budou všichni pořizovat, stejně tak nebudou všichni potřebovat hypoalergenní mléko, které shodou okolností dělá jednu z nejvyšších položek.

Věcičky, které v seznamu nenajdete, jsme vesměs měli zapůjčeny (oblečení, postýlky, jídelní židličky…) a stejně tak tam není uvedena položka za potraviny na jídlo, které Klárce a Ondráškovi vařím cca od 9. měsíce.

Mnoho krásných dní s dvojčátky, ať už maminkám dvojčátek či maminkám - čekatelkám a hlavně zdravá a usměvavá dvojčátka
přeje Bára


Od 3.1.06 zobrazeno :